אודות

ועד העדה היהודית הספרדית חיפה – תיאור הארגון ועקרי הפעילות

 

סיפור של מורשת ופעילות התנדבותית  הנמשכת יותר מ 140 שנה

 

ועד העדה היהודית החל את דרכו עוד בתקופה העות'מאנית בחיפה של פעם,  עת בה חיו אלפים בודדים של יהודים ולמעשה קיבל על עצמו את ייצוג את הקהילה היהודית בעיר אל מול השלטונות העות'מאניים ולספק לה שירותים שונים בהתנדבות בכל שלבי החיים: מלידה ועד שלב הקבורה כולל שירותי חינוך,  לימוד תורה, סיוע לנזקקים, שירותי בריאות  לזקנים, שירותי דת , כשרות וקבורה.

 

עמותת העדה היהודית הספרדית חיפה הינה עמותה ללא מטרות רווח. הארגון שהחל את דרכו כועד העדה היהודית הספרדית פועל משנת  1872. בשנת 1909 נרשם כאגודה עותומאנית לפי החוק העותומאני ובשנת 1982 הוכר הארגון כעמותה ללא מטרת רווח על פי חוק העמותות. הארגון פועל ברציפות מזה 144 שנה (!!) בחיפה, בצנעה וללא פרסום כשהוא מקדיש את כל מרצו ופעילותו לרווחת הישוב היהודי בחיפה רבתי.

 

העמותה עוסקת רבות בקידום החינוך לילדי הגיל הרך, תלמידי היסודי והתיכון, בסיוע לסטודנטים בלימודיהם העל תיכוניים וכן פועלת רבות בקרב אוכלוסיית הזקנים בקהילה ובתמיכה לנזקקים בקרב תושבי חיפה.

 

השדרה הניהולית של העמותה הנו ועד העדה היהודית הספרדית חיפה (משמש כועד המנהל של העמותה)  והיא מורכבת מאנשי ציבור, פעילי ציבור המקדישים מזמנם,  מניסיונם וממרצם בהתנדבות מלאה, בצנעה ומתוך תחושת שליחות שכל כולה למען הקהילה והעזרה לזולת.

 

בראש העמותה , יושב ראש מועצת העדה היהודית הספרדית, ראש הועד המנהל של העדה היהודית הספרדית בחיפה ("ועד העדה היהודית הספרדית")   ויו"ר הנהלת בית האבות "בית אברהם" שבחיפה עומד עו"ד יוסי גילאור אשר ממשיך את מסורת המשפחה ומשפחות אחרות של תושבי חיפה שהקימו את הועד היהודי הספרדי " בחיפה של ראשית המאה".

העדה היהודית הספרדיה חיפה